Czas dla rodzica – nowa oferta naszej Fundacji

Czasdlarodzica.pl

Czas dla rodzica to nowy projekt Fundacji im. Macieja  Frankiewicza, w trakcie którego w każdą ostatnią sobotę miesiąca zorganizujemy dla Twojego dziecka wieczorne warsztaty tematyczne, połączone z noclegiem, zajęciami ruchowymi, rozwojowymi oraz warsztatami kulinarnymi, w trakcie których dzieci wraz z opiekunami przygotują kolację oraz śniadanie.

Twoje dziecko spędzi rozwijający czas w gronie rówieśników, przeżyję ciekawą przygodę. Czas ten będzie okazją do zawarcia nowych znajomości, nabycia nowych umiejętności (warsztaty kulinarne, rozwojowe), poszerzenia swojej wiedzy (warsztaty edukacyjne).

Idea projektu opiera się na umożliwieniu rodzicom spędzenia czasu tylko we dwoje, przy okazji dając dziecku ciekawą formę pobytu poza domem w gronie równolatków. Każdemu z rodziców należy się czas dla siebie i każdy musi czasami zaczerpnąć odpoczynku i nabrać sił do pełnienia roli rodzica.

Dzięki projektowi będą Państwo mieli możliwość pozostawienia dzieci w zaufanych i doświadczonych rękach i spędzić czas tylko we dwoje. Gwarantujemy, że w tym czasie Państwa dziecko będzie się świetnie bawić.  

Przejdź na stronę projektu 

Wiek dzieci: 6-14 lat.

Liczba opiekunów: 1 opiekun na każde 7 dzieci

Miejsce:

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu, ul.Bydgoska 4A.

Program:

Sobota:

Od. 16:00 możliwość pozostawienia dziecka w ośrodku;

16:00-18:00 warsztaty integracyjne, warsztaty rozwojowe dla dzieci (w pełni wyposażona świetlica oraz aula ze sceną);

18:00-19:00 warsztaty kulinarne połączone z kolacją (stołówka);

19:00-20:00 higiena osobista;

20:00 – wspólne czytanie bajek, opowieści;

21:00 – idziemy spać (pokoje z podziałem na dziewczynki i chłopaków, w każdy pokoju opiekun).

 

Niedziela

8:00 – 9:00 wspólne przygotowywanie i spożywanie śniadania (stołówka);

9:00-10:00 warsztaty ruchowe na sali gimnastycznej;

10:00 – 11:30 warsztaty edukacyjne na temat Poznania;

od 12.00 godz. 13:00 można odebrać dziecko z ośrodka;

 

Koszt:

120 zł za dziecko

W przypadku dwójki dzieci rabat 15%

 

Nasze doświadczenie

 

O 3 lat chętnie powierzają nam Państwo swoje pociechy w trakcie organizowanych przez Fundację im. Macieja Frankiewicza półkolonii. Wystartowaliśmy z nimi w 2015 roku organizując 8 turnusów w których wzięło udział około 170 dzieci.

 

“To najlesze półkolonie na jakich był Jaś i Lena. Program był bardzo bogaty. Dzieciaki świetnie się bawiły. ”

 

“Korzystaliśmy już dwukrotnie z półkolonii letnich, bo program jest wartościowy a wychowawczynie bardzo dobrze zajmują się dziećmi. Nasza córka zawsze chętnie bierze w nich udział.”

 

Od 3 lat organizujemy półkolonie letnie oraz półkolonie zimowe. Zatrudniamy doświadczonych opiekunów. Priorytetem jest dla nas stworzenie ciekawego ale i wartościowego programu odnoszącego się do przekazania dzieciom wartości poszanowania historii Poznania i regionu oraz zainteresowania dzieci ruchem.