W CIĄGU KILKU DNI ODPOWIEMY WSZYSTKIM RODZICOM NA MAILE ODNOŚNIE PRZYJĘĆ NA PÓŁKOLONIE!

Dołącz do grona Młodych Odkrywców Poznania !

Lato patriotycznie – półkolonie dla dzieci w wieku 8-12 lat. Chcecie cieszyć się latem pełnym nowych doświadczeń, ciekawych spotkań i wycieczek edukacyjnych?

Półkolonie Patriotyczne to nie tylko świetna zabawa, ale też duża dawka wartościowych warsztatów (spotkania o patriotyzmie i bezpieczeństwie), poznawania miasta i atrakcji turystycznych. To całościowy program, na który składa się cykl powiązanych ze sobą spotkań, wycieczek, gier, zabaw ruchowych, konkursów z nagrodami. Dzięki półkoloniom, dzieci będą mogły rozbudzić w sobie chęć do uprawiania sportu oraz w wartościowy sposób, pożytecznie spędzić wakacje w mieście. Cały program jest zbalansowany i dostosowany do potrzeb naszych uczestników, a jego realizacją zajmuje się wykwalifikowana kadra.

Kiedy i gdzie organizowane są półkolonie?

Turnus (bez dofinannsowania) 24.07 – 28.07 WOLNE MIEJSCA CENA 375 ZŁ

Turnus (z dofinansowaniem)  31.07 – 4.08 BRAK MIEJSC CENA 129 ZŁ

Turnus (z dofinansowaniem)  7.08 – 11.08 BRAK MIEJSC CENA 129 ZŁ

Turnus (z dofinansowaniem)  21.08 – 25.08 BRAK MIEJSC CENA 129 ZŁ

Od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-17:30

Dla dzieci w wieku 8-12 lat (do wieku podchodzimy elastycznie i indywidualnie)

Miejsce: Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ul. ul. Bydgoska 4A (przy Rondzie Śródka) oraz teren Poznania, wycieczka do Bolesławca

Co zapewniamy?

• ciekawy i wartościowy program w godzinach od 7:30 – 17:30
  • autorskie gry i zabawy ruchowe
  • niezapomniane wycieczki i spotkania
  • bilety wstępu i komunikacji miejskiej
  • zdrowe posiłki
  • doświadczoną opiekę wykwalifikowanej kadry
  • atrakcyjne konkursy i gry zespołowe z nagrodami
  • uczestnictwo w całej półkolonii lub tylko w poszczególnych dniach.      Półkolonie organizowane są według zaleceń Ministerstwa Edukacji Narodowej i rejestrowane w Wielkopolskim Kuratorium Oświaty.

Jak dzieci skorzystają na półkoloniach?

• będą cieszyć się zabawnym, ciekawym, ale i bezpiecznym i odpowiednio przygotowanym dla nich programem, który wniesie wiele nowych doświadczeń i umiejętności
  • zbudują w sobie pozytywne nastawienie do nauki, historii Miasta Poznania i sportu
  • nauczą się jak pracować w grupie i komunikować się z innymi

Zgłoszenia

Ramowy program półkolonii

• Wprowadzenie do programu półkolonii Odkrywcy Poznania Lato 2017
  • Zwiedzanie Stadionu Miejskiego
  • Gry i zabawy ruchowe
  • ObiadWarsztaty patriotyczne
  • Konkursy z nagrodami
  • Całodniowa wycieczka do Stadniny Koni
  • Ognisko
  • Zwiedzanie stadniny, jazda konna
  • Gry sportowe
  • Spotkanie z Pułkiem Ułanów, pokaz umiejętności ułańskich
Środa
  • ŚniadaniePoznajemy Poznań (zwiedzanie Starego Miasta, specjalny program dla dzieci, pobyt w grocie solnej, zwiedzanie Makiety Poznania )
  • Zdrowy podwieczorek
  • Wizyta w Muzeum Rogala
  • Gry i zabawy ruchowe
  • Warsztaty z bezpieczeństwa
  • Śniadanie
  • Całodniowa wycieczka Szlakiem Piastowskim Poznań – Pobiedziska – Gniezno – Żnin – (Wenecja) – Biskupin

W programie:·  Skansen Miniatur w Pobiedziskach – Szlak Piastowski i jego obiekty w pigułce. Gniezno – zwiedzanie Katedry, Drzwi Gnieźnieńskie· Przejazd kolejką wąskotorową na trasie Żnin-Wenecja-Biskupin (lub Wenecja-Biskupin)· Biskupin – zwiedzanie Rezerwatu Archeologicznego· Warsztaty – lepienie naczyń z gliny·   OPCJONALNIE: Wenecja – Muzeum Kolei Wąskotorowej i/lub ruin Zamku Diabła WeneckiegoCzas trwania: ok. 9-10 godzin

Piątek Śniadanie

AKCJA EDUKACYJNA PLUSK

Jesteś ciekawy skąd się bierze woda w kranie?
Czym zajmują się małże w Aquanet?
Co się dzieje z brudną wodą z Twojego domu?
Jak zamienia się ścieki w czystą wodę?9:00 wyjazd spod szkoły lub innego wskazanego przez nauczyciela/opiekuna miejsca;
9:30 – 10:00 zwiedzanie Ujęcia Wody na Dębinie;
10:10 – 10:40 zwiedzanie Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Dolna Wilda;
10:40 – 11:00 przerwa śniadaniowa;
11:30 – 12:15 zwiedzanie Centralnej/Lewobrzeżnej Oczyszczalni Ścieków;
13:00 powrót do szkoły/miejsca porannej zbiórki.ObiadPodsumowanie i rozdanie dyplomów.

*program półkolonii może ulec zmianie z przyczyn obiektywnych, jak np. warunki pogodowe.

Koszt półkolonii i płatność

• Koszt półkolonii bez dofinansowania za dziecko za 5 dni – 375 zł
  • Koszt półkolonii z dofinansowaniem 129 zł za dziecko  ( w przypadku dwójki dzieci 99 zł za dziecko)
  • płatność przelewem, informacje na temat przelewu wraz z numerem konta otrzymają państwo mailem po przesłaniu formularza zgłoszeniowego

Cena obejmuje

• wynagrodzenie doświadczonej i wykwalifikowanej kadry
  • wyżywienie (obiad, dwie przekąski)
  • przejazd autokarem na wycieczki
  • bilety wstępów
  • bilety komunikacji miejskiej
  • nagrody (dyplomy)

Półkolonie dofinansowane są ze środków Miasta Poznania.

WAŻNE: ZGŁASZAJĄĆ DZIECI NA PÓŁKOLONIE WYRAŻACIE PAŃŚTWO ZGODĘ NA WYKONYWANIE ZDJĘĆ W TRAKCIE PÓLKOLONII W CELU PRZYGOTOWANIA KOLARZY DLA DZIECI, UMIESZCZENIA ZDJĘĆ NA STRONIE WWW.FUNDACJAFRANKIEWICZA.PL ORAZ NA PROFILU NA FACEBOOKU NASZEJ FUNDACJI.

Telefonicznie pod numerem: 737415850

ZAPISZ DZIECKO